Strona główna | Projekt "TRAILS" | Charakterystyka projektu
 

Logo Interreg Polska-Sachsen 

 

Podłoże projektu

 

TRAILS to projekt flagowy UE z dofinansowaniem 1,2 mln Euro współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020. Kluczowym elementem projektu jest opracowanie innowacyjnych mobilnych laboratoriów i usług zapewnienia innowacyjności oraz szkoleń w zakresie przedsiębiorczości.
Aby osiągnąć cele projektu ważne jest uruchomienie usługi i jej otoczenia przestrzennego oraz dostosować je do indywidualnych potrzeb MŚP i szkół. Dlatego też, w tym konkretnym przypadku zostaną przeprojektowane trzy moduły kontenerowe, aby zapewnić wszystkie niezbędne funkcje, przestrzeń i sprzęt, aby uaktywnić je jako mobilne "centra innowacji" w danym miejscu użytkowania. Partnerzy zapewniają szkolenia i dalsze kształcenie w tematach takich jak twórcze myślenie, modelowanie biznesowe, prototypowanie i przedsiębiorczość korporacyjna w laboratoriach mobilnych. Transgraniczna wymiana powinna stworzyć rosnącą sieć, która poprowadzi do ożywienia transgranicznego rozwoju innowacyjnego ekosystemu w przyszłości.

Loga partnerów projektu oraz teskt: Projekt „Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług Wzmacniania Potencjału Innowacyjności w Regionie Transgranicznym – TRAILS” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020. 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty